Tęsknota nie do opisania…

Kartka z więzienia, fot. Małgorzata Brus
Właścicielem i wydawcą bloga eWKratke jest Fundacja Dom Kultury

Mam na imię Agnieszka, za kilka dni kończę 41 lat. Mam piątkę przecudownych dzieci. Cztery córki i synka. Najstarsza ma 22 lata, później 16 lat, 11 lat, 10 lat i 8 latek – synek. W AŚ jestem już 2 lata i 9 miesięcy, a zostało mi 1 rok i miesiąc. Bardzo długo zastanawiałam się: czy napisać coś na Bloga i doszłam do wniosku, że chcę i muszę. Bardzo dużo ludzi uważa nas za margines społeczeństwa, lecz każda z nas ma inna historię. Większość kobiet tutaj ma rodziny – Dom, męża, Dzieci, i w pewnym momencie życia pogubiła się, zrobiła błąd i znalazła się po drugiej stronie – tak jak ja. Niestety, nie cofnę czasu i ponoszę konsekwencje swoich złych czynów, i uwierzcie mi, że to doświadczenie, złe doświadczenie – utwierdza mnie w tym, że po opuszczeniu AŚ – będę innym, lepszym człowiekiem. Ten ból, cierpienie, tęsknota są straszne. Ta niemoc, bezradność, że nie możesz nic – rozwala człowieka od środka… Pozdrawiam Was ciepło… Napiszę więcej, jeśli macie ochotę poznać moją historię.

Markosia

List do córki…

Córeńko moja, najdroższa, kochana.

Nie widzę Cię zaledwie kilka dni, a

już bardzo za Tobą tęsknie.

Wysyłam Ci ślicznego kotka na karteczce,

nazwij go „Puszek”…

Patrz na niego czasami, a ile razy

spojrzysz, myśl o mamusi.

Ja już niedługo wrócę – zobaczysz

jak to prędko będzie. Bądź grzeczna.

Jak mamusia wróci, wyjedziemy

gdzieś razem same.

Całuję Cię bez końca: w Twój najpiękniejszy

na świecie buziaczek…

Mama

Markosia

4 thoughts on “Tęsknota nie do opisania…

  1. Agnieszko- przede wszystkim zapewniam Cię,że przetrwasz.Sama doskonale wiesz,że będą momenty lepsze i gorsze, ale dasz radę. Skup się na tym,aby już teraz zaplanować co dalej i jak zorganizować sobie życie po wyjściu na wolność.To stanowi priorytet.Niestety wolność lubi zaskakiwać… Trzymaj się ciepło. Pozdrawiam.

  2. Piekna wypowiedz i wspaniale słowa na waszym blogu dziewczyny. List do córeczki kozak !! Trzymam za was kciuki . Wszystko się ułoży juz niebawem mury pękną. Wiem jak jest bo sam spędziłem tam troche czasu ale to juz przeszłość i rzeczywiście da się żyć normalnie jak sobie człowiek pouklada wszystko mądrze w glowie . Macie swoje pasje,oraz cele i budujcie sobie wszystko. Jeszcze wszystko się ułoży zobaczycie !! Szybkiego powrotu Wam życzę ! #PDW ! #

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *