Prezent na Święta

Warsztat tworzenia kartek świątecznych przez blogerki w więziennej świetlicy. Fot. Małgorzata Brus
Właścicielem i wydawcą bloga eWKratke jest Fundacja Dom Kultury

 

W ramach świątecznego prezentu mogłabym otrzymać długopis. Taki, który nigdy się nie wypisze. Do takiego długopisu chciałabym otrzymać kartkę. Taką, która nigdy się nie kończy. Lubię pisać. Dzięki takiemu prezentowi mogłabym stawiać litery, słowa, znaki, zdania, cały czas bez końca. Odręczne pisanie dzięki braku dostępu do komputera wpadło mi w nawyki i chyba jako taki pozostanie ze mną nawet, kiedy dostęp do komputera przestanie być luksusem. Litera to litery, słowo do słowa zdanie do zdania będę składać w opowieści, których jeszcze nie znam. W sensie, którego jeszcze nie pojmuję. Dzięki wiecznemu długopisowi i nieskończonej kartce uchwycę historię mojego wszechświata. Tylko, kto by chciał czytać? 

Skowronek

Gdybym mogła poprosić o jedną, jedyną rzecz to, co by to było? Hmmm nie, nie wolność, nie dodatkowy talon, nie możliwość dodatkowego widzenia. Możliwość by być takim człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies :). Nie pamiętam, kto mądry to powiedział, ale zgadzam się z tym w zupełności. I nie ma Cię, gdy moje życie spada w dół. I nie ma Cię gdy wszystko łamię się w pół.

Bella                                                                      

Biorąc pod uwagę ten temat, mogę napisać coś z pogranicza fantastyki- cofnięcie czasu, niczym Dżamper, znaleźć się w innym czasie w innym miejscu i nie trafić tu. Jednak wypadałoby spojrzeć na to realnie prezent, jaki chciałabym otrzymać od losu.. Nie mam wygórowanych pragnień, więc prawdziwym szczęściem i radością dla mnie jest zdrowie i szczęście moich bliskich-mamy, dzieci, babci.. Jako mama pragnę by moje dzieci żyły w szczęściu, zdrowiu i by wszystko u nich układało się dobrze i tak jak tego pragną . I póki tak się dzieje nie wiem czy potrzeba mi czegokolwiek innego. Jedyne czego bym chciała to być z nimi i móc wspierać ich w każdym działaniu. Pragnę by los uchronił ich od zawodów życiowych, od rozczarowania… od błędów, które wywierają ogromny wpływ na resztę życia. Najlepszym prezentem od życia dla mnie jest powrót do rodziny….                                                                                

Diablica                                                                    

Przed świętami Bożego Narodzenia oraz rozpoczęciem Nowego Roku nadchodzi czas refleksji i zadumy czego bym chciała od losu? Hmm odpowiedź jest jedna,…aby najlepszy dzień starego roku, był najgorszym nadchodzącego. Prezentem doskonałym dla mnie będą cudowne dni spędzone z najbliższymi, nieplanowane wakacje, poranna kawa na huśtawce przy domu, spędzenie czasu aktywnie z dziećmi i buziak od męża na przywitanie i dobranoc itd. A na te święta które spędzę w Areszcie prezentem będzie przyjezdna atmosfera na celi i oczywiście pomoc przy robieniu Tiramissu, sernika czy śledzi z rodzynkami.

Blondi                                                                      

 Chyba największym prezentem od losu, który mogłabym dostać, to chyba większy „łut szczęścia”. Szczęścia, ponieważ uważam że ono omija mnie szerokim łukiem i nie pisze tu mając na uwadze to że jestem w więzieniu, bo to akurat traktuje jako szanse od losu, który uratował moje życie, a raczej zgliszcza, które mi pozostały. Mówiąc szczęście mam na myśli partnerów, których do tej pory miałam, szczęście wśród którym mogłam się rozwijać a nie trwać w tzw”pauzie” życia, spowodowanej brakiem możliwości wyboru drogi. Najgorsze jest to że nigdy nie ma dobrego momentu, zawsze jest zbyt wcześnie albo zbyt późno zawsze więc szczęście większa jej porcja byłaby dla mnie prezentem od losu największym i bycie dobrym miejscu i dobrym czasie.

No Name

8 thoughts on “Prezent na Święta

 1. Dziewczyny, Fundacjo Dom Kultury, Funkcjonariusze SW- Wam wszystkim życzę przede wszystkim spokoju na ten świąteczny czas. Niech spełnią się Wasze marzenia i oczekiwania. Niech nie zabraknie Wam nadziei na lepsze jutro a przede wszystkim życzliwości dobrych ludzi.
  Z całego serca – życzę Wam Dobra. “Przy całej swej złudności, znoju i rozwianych marzeniach, jest to piękny świat, jest to piękny świat…”
  Pamiętamy o Was- Ania i B.
  PS.Kartki poszły:)

  1. Droga Aniu, dziękujemy. Jest dużo prawdy w tym co napisałaś. To racja, że nasze życie jest nasze tylko że nim tutaj do końca nie możemy rozporządzać. Dziękujemy za życzenia. Tobie również życzymy Wszystkiego Najlepszego co daje w.w życie.

   Pani Em

   1. Dziewczyny- nie możecie rozporządzać swoim życiem do końca nie możecie,ale macie wolną myśl i ducha i tego żadne okoliczności Wam-nikomu nie odbiorą. Dla wielu z Was to będą ostatnie Święta w ZK, już dziś pomyślcie o tym, aby następne były zgodne z Waszą wolą i marzeniami. Ja będę spędzać Święta z Beniem, tak,jak chciałam, jak sobie wymarzyłam. Obydwoje cieszymy się na ten czas. Miłość to jest to, dla czego warto żyć….Jeszcze raz,dla Was wszystkich- Wszelkiego Dobra i Spokoju. Szanujcie swoje życie, bez względu na to, gdzie się ono toczy. Dziękuję za życzenia i trzymajcie się.

  2. An !!! Tobie również z całego serca składamy Najserdeczniejsze i najszczersze życzenia z okazji Świąt i nadchodzącego Nowego Roku 2020.

   Pani Em

 2. Czy któraś z was dziewczyny może napisać gdzie jest PEŁNOLETNIA.Co się z nią dzieje że nie ma jej na forum.Obraziła sie,zrezygnowała.dostała kare czy może …..transport.TOŻ TO FILAR NASZEGO FORUM😃Prosze o szczerą odpowiedż.

  1. ODPOWIEDŹ do Koko48
   29 GRUDNIA 2019 O 09:12

   Wszystkiego dobrego w Nowym Roku 2020!

   Witaj, Koko

   Już nie pracuję w radiowęźle. Zmieniłam również oddział, bo miałam iść do nowej pracy – pod koniec kontrahent się wycofał i tak sobie siedzę.Nie mam czym się chwalić więc, i trochę pozytywne nastawienie poszło w dół.

   Chodzę na zajęcia cały czas, ale mało komentarzy podają. Odpisywałam Ci odnośnie przyjścia na zajęcia – musisz się skontaktować z Fundacją Dom Kultury.

   U mnie ogólnie tak sobie, dużo niefajnego się zadziało i nie mam jakoś głowy do pisania. Szkoda, bo lubię mieć „kontakt”. Jestem w najgorszej sytuacji więźnia. Poznaję ludzi tylko tutaj, ale nie mogą mnie odwiedzać, jak wyjdą na wolność, bo są karani. Nie mam pomysłu na siebie i na to, jak to dalej znosić.

   Ale będą pamiętać o Tobie. Trzymaj się i dziękuję za Twoją pamięć.

   Pozdrawiam, Pełnoletnia

 3. Zdrówka z Nowym rokiem! Dzieki za pamięć i odpisanie.Tak myślałem że coś sie pozmieniało w twoim życiu😍Dzięki za porade z tym moim uczestnictwem w zajeciach.Bede próbował!!! Skontaktuje sie z fundacją Dom Kultury.Może się UDA.!!!!Bedziesz miała urozmaicenie coś nowego…i poznasz nową osobe!TRZYMAJ SIE I PISZ JAK NAJWIĘCEJ.JESTEM Z TOBĄ😃

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *