Bo św. Mikołaj nie ocenia


Fot. Sara Prekurat
Właścicielem i wydawcą bloga eWKratke jest Fundacja Dom Kultury

Projekt edukacyjny pt. ,,Bo św. Mikołaj nie ocenia’’ jest wspólnym dziełem świetlicy szkolnej ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Janusza Korczaka w Sulejówku oraz Fundacji Dom Kultury. W jego ramach dzieci ze świetlicy stworzyły kartki świąteczne oraz zaśpiewały kolędy i pastorałki dla kobiet przebywających w więzieniu na warszawskim Grochowie. Piosenki zostały nagrane. Głównymi celami projektu było pogłębienie oraz rozwinięcie wrażliwości społecznej wśród dzieci, przeciwdziałanie stereotypom i uprzedzeniom na temat osób przebywających w zakładach karnych, a także wzmocnienie efektów resocjalizacyjnych wśród skazanych kobiet. Uczestnikami projektu były chętne uczennice ze wszystkich klas drugich. Projektem z ramienia Fundacji kierowała wolontariuszka, Sara Prekurat, pracująca jednocześnie jako wychowawczyni świetlicy.


Wśród nocnej ciszy

Przybieżeli do Betlejem…

Świeć gwiazdeczko

Warsztaty edukacji kulturalnej w więzieniach nasza Fundacja może prowadzić dzięki wsparciu osób takich, jak Ty. Wesprzyj je, wpłacając 23 zł online: https://platnosci.ngo.pl/c/1991/ lub przelewem na konto Fundacji: 28 1600 1462 1821 2325 1000 0001.

4 thoughts on “Bo św. Mikołaj nie ocenia

 1. Kochane Dziewczyny, moje Świetliczaki i ja życzymy Wam mnóstwo uśmiechu, radości z najmniejszych rzeczy, dużo zdrowia i aby jak najszybciej spełniły się Wasze wszystkie marzenia. Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!!!❤🎄🎁

  1. Sara <3 Dziękuję bardzo za życzenia i oczywiście Tobie i Twoim Świetliczakom również życzę wszystkiego co najlepsze- samych 6-tek, moc prezentów, dużo miłości i radości <3 Piękna „IDEA”, dziękuję że jesteście. Pozdrawiam gorąco -TAKA JA-

   1. Witaj Saro 😊

    Pracujesz z nami trochę czasu, czy nas szufladkujesz, NIE! Lubisz z nami spędzać czas, po każdych zajęciach czułyśmy niedosyt Ty i inni goście traktujesz nas równych sobie. To proszę Cię powiedz mi o co chodzi. Skąd ten hejt, pogarda w naszą stronę, to takie męczące. My żałujemy tego co się stało, czasu nie cofniemy a tego pragniemy. Dajcie nam szansę.

    Pozdrawiam

    EVELINE

 2. Świetny pomysł „projekt”, może pokazać, że nie jesteśmy „samym złe” i uświadomić młodzież =) … Sama chęć dzieci z „świetlicy”, pociesza i daje choć troszkę ciepełka- na odległość <3 … Uprzedzenia wobec nie tylko NAS- kobiet skazanych, są w tych czasach dość widoczne… A w najmłodszych siła! W Was wiara i nadzieja, że w przyszłości ten świat mógłby się choć trochę zmienić! =) Oby więcej takich PROJEKTÓW! Dziękujemy bardzo, że jesteście, życzę Wam- wszystkiego o czym marzycie <3! Dzięki, że chcieliście zrobić coś dla nas <3 Pozdrawiam -TAKA JA- (Dopisek do -Takiej Ja- : Nic dodać, nic ująć! PiK)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *