CZY WIĘZIENIE MA DOBRE STRONY?

Spotkanie w więziennej świetlicy z filozofką, Agatą Czarnacką, fot. Małgorzata Brus
Właścicielem i wydawcą bloga eWKratke jest Fundacja Dom Kultury

Uważam, że jak najbardziej tak. 

Wiele z nas może uważać inaczej. Bo brak tutaj jakichś luksusów, a jemy plastikowymi sztućcami …

Jednak ja staram się na to patrzeć troszeczkę inaczej. Spotykam w tym miejscu setki osobowości, od których mogę się czegoś dowiedzieć, a do innych też zrazić- każdy jest inny, tak jak w życiu na wolności. Jedyne co jest tutaj zauważalne na pierwszy rzut oka to brak mężczyzn… hihi

Co do związków to wiadomo ogromne tęsknoty… Ale krótkie wyroki, jak kiedyś usłyszałam, to nawet odpoczynek, hihi… (“No…teraz zobaczymy jak sobie Stefanek poradzi z 3 małych dzieci, przedszkolem, pracą, domem, jedzeniem, hihi pewnie nie poznam domu po tych 2 miesiącach”).

Są jednak też te dłuższe wyroki, gdzie związki wystawiane są na ogromne próby i tylko nieliczne tak naprawdę tą rozłąkę przeżywają. 

Zmieniając temat na pozytywy: ja osobiście znalazłam tutaj Boga. Co mam na myśli? Ktoś mi podłożył książkę o Bogu. Z początku sobie darowałam czytanie jej, jednak w czasie od dostania książki do wzięcia jej do ręki działy się w moim życiu dziwne rzeczy ktoś rzucił, że Jezus miał synów, a w Biblii tego nie ma, że  św. Maria nie powinna być świętą, takie absurdy, że doszłam do wniosku, że właśnie mam czas na to bym sama podowiadywała się z wielu źródeł, jakie naprawdę było życie Jezusa na ziemi… 

Oprócz tego, o Bogu przeczytałam też wiele kryminałów, książek psychologicznych i wiele wiedzy zdobyłam… a przecież wiedzy nikt mi nie odbierze. To jest to, co zostaje ze mną na zawsze. Widziałam też jak inne dziewczyny uczyły się szydełkować i zrobiły miliony czapek dla fundacji Ronalda MACDONALDA… Wiec uważam, że każdy, jeżeli chce, to w tym wolnym czasie tu spędzonym może znaleźć- swoją “dobrą stronę”.

Pozdrawiam, KUNEGUNDA


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury –państwowego funduszu celowego.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 05_znak_uproszczony_kolor_biale_tlo-1-1024x288.png

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Tablica-na-bloga-1024x683.jpg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Plakat-informacyjnty-bloga-724x1024.jpg

Wesprzyj działania w więzieniach Fundacji Dom Kultury wpłacając 25 zł online: https://platnosci.ngo.pl/c/1991/ lub przelewem na konto Fundacji: 28 1600 1462 1821 2325 1000 0001.
One thought on “CZY WIĘZIENIE MA DOBRE STRONY?

  1. A mnie ciekawi w jaki sposób nawiązać znajomość z kobietą z za krat. Chciałbym prowadzić korespondencję z taką kobietą. Aktualnie przebywam za granicą mam 39 lat.
    Przemek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *