Święta Bożego Narodzenia ….

Autorka: Kunegunda
Właścicielem i wydawcą bloga eWKratke jest Fundacja Dom Kultury

Kiedyś spędzałam je w dużym gronie rodzinnym. Nigdy nie przywiązywałam wagi do prezentów, ale za wszelką cenę chciałam spamiętać wszystkie życzenia od bliskich, które były do mnie od serca skierowane… Bardzo chciałabym, by ten czas wrócił.

Niestety na obecną chwilę czekają mnie kolejne święta w więzieniu… Staram się choć trochę stworzyć domową atmosferę, nie tyle co dla siebie, ale przede wszystkim dla dziewczyn ze mną osadzonych. Ten czas jest tutaj bardzo trudny, pełen łez, bo każdy chciałby być wśród bliskich i tak naprawdę wszystkie telefony wykonywane w tym okresie są trudne, bo człowiekowi rośnie ogromna gula w gardle. A przecież trzeba złożyć życzenia bliskim i bez łez się nie obejdzie. Musiałybyśmy być bez żadnych uczuć, by nie czuć smutku oraz tęsknoty.

Uważam, że właśnie w święta najciężej się siedzi, bo wtedy najbardziej tęsknimy. Mimo tego wszystkiego, co czujemy, staramy się nie pokazywać tego wzajemnie, bo dobrze wiemy, że jedziemy na tym samym wózku.

W okresie świąt ja np. robię serniki, kurczaka w galarecie, bo mamy dość mały dostęp do produktów takich, jakie byśmy chciały. Jeżeli jest ktoś kto nie przepada za rybą, to polecam właśnie kurczaka w galarecie z warzywami ? Coś nowego co? Ale proszę mi uwierzyć pyszne ? Oczywiście robimy sałatki, no i moją specjalnością są świeczki robione z pomarańczy (przekrajam pomarańczę na pół i dryluje środek tak, by ten ogonek w środku został. W boki skórki wbijam goździki, ale tak by nie przebić na wylot z wyczuciem, delikatnie i wlewam olej czekam 10 minut. Jak ten ogonek się nasącza olejem, to podpalam. Dzięki temu, że to pomarańcza i goździki, to przez rozgrzany olej pięknie pachnie na celi ?) To z takich ciekawostek.

Tak właśnie spędzam święta skromnie, ale miło i z Bogiem obok serca.

Pragnę złożyć wszystkim czytelnikom serdeczne życzenia. Byście potrafili cieszyć się każdą chwilką z bliskimi, bo życie jest bardzo krótkie. Życzę, aby zdrowie dopisywało. Pieniążków nigdy nie brakowało i aby ten świąteczny czas był dla was wyjątkowy. Ciepły i pełen miłości, by złości rodzinne odeszły w cień i nigdy nie wracały, a opłatek zapieczętował zgodę i pokój wśród rodziny. Serdecznie i ciepło pozdrawiam oraz życzę WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA.

Kunegunda


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury –państwowego funduszu celowego.


Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie tablica-ministerialna-bloga-1024x680.jpg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Plakat-informacyjny-ewkratke-cdr-724x1024.jpg

Wesprzyj działania w więzieniach Fundacji Dom Kultury wpłacając 25 zł online: https://platnosci.ngo.pl/c/1991/ lub przelewem na konto Fundacji: 28 1600 1462 1821 2325 1000 0001.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *