Senne mary

Fot. Małgorzata Brus
Właścicielem i wydawcą bloga eWKratke jest Fundacja Dom Kultury

Witajcie! Jak to jest, że sny w pewnym sensie mają wpływ na emocje, myśli, funkcjonowanie? Od jakiegoś czasu (ponad roku) jestem w tym miejscu, krócej niż śnią mi się moje “sny”, więc może też to, że tutaj jestem jakoś na to wpływa, ale pojawiły się one dużo wcześniej. Wydaje mi się, że bardziej ważyło na tym to, iż wiedziałam, że mnie czeka ten długi wyrok! Właśnie mniej więcej w tym okresie to się rozpoczęło, więc już tu mam odpowiedź na pytanie, kiedy zaczęłam mieć KOSZMARY.

Przepraszam Was za taki nie skład… ale teksty dla Was piszę od razu, nie piszę na brudno, tylko od razu lecę z tematem, pisząc jakbym z Wami rozmawiała, ale mam nadzieję, że piszę mimo wszystko zrozumiale?

A wracając do tematu snów i koszmarów, to powiem tak. Demony, obcokrajowcy, kobiety atakujące mnie, gołe kobiety, okna, w których z zewnątrz widzę mężczyzn czy kobiety, dzieci – często mi się śni, że muszę ich bronić przed złymi ludźmi. Bez przerwy uciekam, ukrywam się przed policją, tak jakby wszystko było dopiero przede mną (to jest częsty sen) albo mam poranione palce, w które powbijane są kawałki szkła! Wielokrotnie w śnie prowadzę auto (nie potrafię tego w realu) albo uciekam przed czymś bardzo non stop, bronię zwierzęta, zazwyczaj psiaki! …

No ostatnio miałam kilka nocy, gdzie nie były to straszne, tylko dziwne sny, np. małpa biegała wokół mnie, cieszyła się i rzucała mi się w ramiona, całując po policzkach, to akurat było zabawne.

W tych najbardziej emocjonalnych snach widzę mamę i wiem, że muszę ją ochronić przed innymi! Dodatkowo gdy śnię babcię czy ojczyma świętej pamięci, to babcia jest niedobra, złośliwa i wzbudza we mnie agresję. Ojczym tłumaczy mi wszystko i martwi się o mnie. Śni mi się też pokój z kilkoma drzwiami, ale bez okien! Nie wiem co tam robię ani co mam zrobić, które drzwi wybrać, żeby się wydostać.

Przerażające są sny, w których widzę demony: są rozmazane, ale ja wiem, że to ONE, że to zło. We śnie leżę na łóżku (kolejce) naprzeciwko toalety, a one są tam w środku, zachęcają, wręcz rozkazują abym weszła tam, do tej ciemności, w której się tłoczą! Płaczę, zaczynam krzyczeć, w tym momencie przebudzam się, mówię sobie “śpij to sen był, ucieknij w kolory – ZAŚNIJ!!!”. Przysypiam, nadal je widzę, wracam do tego samego snu, demony są rozzłoszczone, próbują wyjść, nadal się tłoczą, ale teraz jeden przez drugiego po to, żeby wyjść, dopaść mnie, wciągnąć w tą ciemność ???? Budzę się zapłakana, spocona, przerażona, wokół mnie znowu jest ciemność, boję się jej, wołam dziewczyny, proszę! Boję się podnieść…

W końcu jedna z dziewczyn podnosi się i zapala światło, siada obok, głaszcze mnie po głowie, widzi, że zanoszę się płaczem…

Taka była realna sytuacja – to chyba najbardziej zapadnie mi w pamięci z tego “przybytku rozpaczy” – byłam w zakładzie, ale nie w Warszawie. Potem okazało, się że pawilon więzienny powstał w miejscu, w którym były mogiły żydowskie. Wielu było pochowanych pod tym budynkiem ludzi, później się o tym dowiedziałam. Jest tam nawet tablica z kamienia upamiętniająca tych biednych ludzi.

Kochani jak myślicie, czemu mary mnie prześladują i jak mogę je odgonić? Co może być głównym powodem, że to ciągnie się w nieskończoność?!?

Jak mogę się chronić przed demonami ze snów? Piszcie co o tym myślicie i czy ktoś z Was to przechodził?

Pozdrawiam ????

– Taka Ja –


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury –państwowego funduszu celowego.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 05_znak_uproszczony_kolor_biale_tlo-1-1024x288.png

Wesprzyj działania w więzieniach Fundacji Dom Kultury wpłacając 25 zł przelewem na konto Fundacji: BNP Paribas Bank Polska S.A. 28 1600 1462 1821 2325 1000 0001

One thought on “Senne mary

 1. Witaj (nie)Znajoma 🙂
  Pozwól, że ja też odpowiem od razu tak jak słowa same płyną z ust, by nie tracić czasu na gramatykę.
  Tak ja też wiele razy śniłam te same sny, choć nie takie ciężkie jak Twoje ale dotyczące mojej rodziny i mnie.
  To są bardzo złożone tematy i wymagają wielu godzin rozmów ale to co mogę Ci poradzić i potwierdzić, to jeśli miejsce w którym się znajdujesz, pobudowane jest na krwi poległych to ewidentnie jest to ze sobą powiązane. To, że masz sny bardzo wyraźne, powtarzające się i dotykają Cię tak bardzo, moim zdaniem Jesteś osobą bardzo wrażliwą i czującą. Opieram się oczywiście na swoich doświadczeniach i pracy z sobą od prawie 10 lat. Tak na szybko, bo nie mam teraz czasu by się rozpisywać, co Ci mogę doradzić byś sobie pomogła. I najlepsze w tym wszystkim jest to, że Ty sama już wiesz od czego zacząć! Od KOLORÓW. Każdy kolor ma znaczenie, to jaki kolor przywołujesz w głowie, przed oczami w sercu ma znaczenie. Możesz pomyśleć, który kolor dla Ciebie samej wzmaga poczucie siły, odwagi. W jakim kolorze najchętniej być się czuła silna. Otul się cała tym kolorem. Ubierz się w niego.
  Twoja wrażliwość może być uciążliwa ale i może stać się Twoją siłą, pod warunkiem że ją rozumiesz. Kolory to być może Twój początek do poznania siebie samej. Zobacz jaki to piękny początek 🙂
  Powodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *