Święta Bridget

Haftowana kartka osadzonej z Grochowa, fot. Małgorzata Brus
Właścicielem i wydawcą bloga eWKratke jest Fundacja Dom Kultury

Święta Bożego Narodzenia to dla mnie wyjątkowy czas. Czas zadumy i nostalgii, ale jednocześnie czas spędzony moją Rodziną, Mamą, Tatą i najważniejszym Mężczyzną mojego życia – Synem. Pamiętam jakby to było wczoraj, a przecież to już rok. Wspomnienia mam piękne. Duży stół, pięknie przystrojony wszystko pachnie potrawami (mama kończy pierogi, ja kleję uszka), Tata i Marcel ubierają choinkę. Zaraz przyjedzie mój brat, bratowa i Filip – mój wspaniały bratanek. Pod choinką już gromadzimy prezenty. Zamykam oczy i widzę moją ukochaną Mamę pięknie ubraną z uśmiechem na twarzy, Tata z Marcelem w koszulach i pięknych spodniach. Cieszymy się magią tych Świąt, radość widać na naszych twarzach, w oddali słychać kolędy, a za oknem prószy śnieg. Czuję to do dziś. Jeszcze nikt nie wie, że nadchodzący rok będzie tak trudny dla nas wszystkich.

5.05.22 r. to dla mnie i moich bliskich trudny dzień. Muszę, bo tak należy, stawić się do odbycia kary. Myślę – przecież to nie koniec świata – przecież wychodzę za chwilę, bo sprawy się wyjaśnią. Mija miesiąc za miesiącem, przychodzi grudzień. Już wiem, że te Święta będą inne od pozostałych, spędzę je bez Rodziny. Tak bardzo bym chciała wrócić do domu, poczuć magię Świąt, tak wyjątkową w moim rodzinnym domu! Chciałabym móc przytulić się do mojego Synka, przytulić się do moich bliskich i ułożyć głowę na ramieniu mojej Mamy. Co mi pozostało? Widzę w oknach kraty. Jedno, co mnie pociesza, to miła atmosfera w celi. Skład jest ważny, bo w tym miejscu zwłaszcza w Święta miło jest usiąść mimo wszystko przy jednym stole, podzielić się opłatkiem, zjeść kawałek ciasta, posłuchać kolęd… Bo to jest tak: „Jak nie ma co się lubi, to się robi wszystko by mieć to, co się lubi”, i tą maksymą skończę swój post, życząc wszystkim spełnienia marzeń, dużo radości, uśmiechu i tym, którzy tu są wolności.

Pozdrawiam,

Bridget


Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie tablica-ministerialna-bloga-1024x680.jpg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Tablica-finansowania-bloga-748x1024.jpg

Wesprzyj działania w więzieniach Fundacji Dom Kultury wpłacając 25 zł online: https://platnosci.ngo.pl/c/1991/ lub przelewem na konto Fundacji: 28 1600 1462 1821 2325 1000 0001.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *